• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

МЗТ има ново модернизирано лого

МЗТ има ново модернизирано лого

Скопје, 27 август 2018 (МИА) - Кошаркарскиот клуб МЗТ Скопје Аеродром од следната сезона ќе настапува со ново модернизирано лого, кое ги задржува главните елементи на досегашното.

Како што информираа од клубот тоа е изработено во соработка со навивачите, а го задржува духот и симболиката на МЗТ.

Од МЗТ наведуваат дека со ребрендирањето на логото сакаат да означат еден нов почеток со нов начин на размислување. дб/нд/20:13

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ