МЗТ со победа над Гостивар го почна циклусот контролни натпревари

МЗТ со победа над Гостивар го почна циклусот контролни натпревари

Гостивар, 28 август 2018 (МИА) - Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром со победа над Гостивар од 75:69 го почнаа циклусот контролни натпревари пред стартот на новата сезона.

Клучно за победата на МЗТ беше одличната игра во првата четвртина, во која дојде до двоцифрена предносот.

Американецот Џејмс Вудард со 17 поени беше најефикасен во составот на МЗТ, додека Андрија Бојиќ и Андреј Магдевски реализираа по 11 поени.

МЗТ следните два пријателски натпревари ќе ги одигра в петок и в сабота и тоа на домашен терен против бугарскиот шампион Левски Лукоил. дб/нд/16:12

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...