• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Нерешено на трите попладневни натпревари во ПМФЛ

Нерешено на трите попладневни натпревари во ПМФЛ

Скопје, 1 септември 2018 (МИА) – Без победник завршија трите натпревари од 4.коло во Првата македонска фудбалска лига што се одиграа попладнево.

По трите стартни порази, првиот бод во шампионатот го освои Беласица која и натаму е на дното на табелата, но му откина два бода на Вардар кој пропушти шанса барем привремено да избие на врвот.

Постигнати резултати:
Беласица – Вардар 1:1,
Ренова – Македонија ЃП 1:1,
Силекс – Победа 0:0.

Вечер од 20 часот се игра дербито на колото меѓу Работнички и Академија Пандев, додека утре Шкупи е домаќин на Шкендија.

Табела: Академија Пандев 9 бода, Вардар 8, Работнички 6, Шкендија 5, Силекс 5, Победа 5, Ренова 4, Шкупи 2, Македонија ЃП 2, Беласица 1. зс/18:40

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...