• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Ангеловски и Пандев оптимисти пред дуелот со Гибралтар

Ангеловски и Пандев оптимисти пред дуелот со Гибралтар

Гибралтар, 5 септември 2018 (МИА) – Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски и капитенот Горан Пандев очекуваат успешен стар со победа во новото УЕФА натпреварување – Лига на Нации.

„Црвено-жолтите“ утре играат со Гибралтар на гостински терен.

- Ги реализиравме подготовките за натпреварот против Гибралтар. Се навикнавме на временските услови и на условите за игра, пред се на теренот. Верувам во моите фудбалери и убеден сум дека ќе оствариме позитивни резултати. Нема да експериментираме со тимот, ќе настапат најдобрите. Верувам дека сите ќе имаат вистински пристап и со победа ќе започнеме во ова натпреварување, изјави Ангеловски на денешната прес-конференција.

Пандев апелира во никој случај да не се потценува противникот.

- Играме со репрезентација која не е многу позната. Во минатото можеби сме имале проблеми со ваков тип на селекции и затоа треба да влеземе многу сериозно. Играме на мал стадион со вештачка трева, но оваа генерација на македонски фудбалери е една од најдобрите во историјата. Фаворити сме и подготвувани за победа, потенцира Пандев.

Натпреварот се игра утревечер со почеток во 20 часот и 45 минути. зс/13:47

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...

Мајкл Џордан донираше два милиона долари за Северна Каролина

Поранешната НБА ѕвезда Мајкл Џордан донираше два м...

Најбогатиот фудбалер во светот игра за резервите на Лестер

Фудбалот е шанса за огромно мнозинство на човештво...

Берт Рејнолдс и оставил се на својата внука

Актерот Берт Рејнолдс, кој неодамна почина во Флор...