Брестовац: Многуте повредени не спречија да постигнеме повеќе

Брестовац: Многуте повредени не спречија да постигнеме повеќе

Скопје, 10 септември 2018 (МИА) – Тренерот на Металург, Данило Брестовац по поразот од Нексе изјави дека неговиот „десеткуван“ тим не можеше повеќе.

Металург синоќа во Скопје загуби од хрватскиот тим со 27:32 што беше трет пораз за тимот од „Автокоманда“ во исто толку натпревари во регионалното ракометно натпреварување.

- Нексе не надигра во секој поглед. На овој натпревар моравме да се потпреме на само 8-9 играчи, затоа и малку се обидував да експериментирам. Во обид да ја подобриме нашата игра, веројатно направивме и грешки. Јас практикувам побрза и помодерна игра, за разлика од тоа што го одигравме вечерва. За жал, немавме можност да одиграме побргу, бидејќи таква е нашата ситуација денес, кога имаме голем број на повредени ракометари. Ни недостасуваат неколку играчи, кога би биле во комплетен состав сигурно би пружиле повеќе против екипа каква што е Нексе, изјави Брестовац. зс/08:23

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...