• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Вардар потпиша со Алжирецот Гедбан

Вардар потпиша со Алжирецот Гедбан

Скопје, 11 септември (МИА) - Македонскиот ракометен првак Вардар потпиша со голманот Калифа Гедбан.

Дваесет и едно годишниот Алжирец, висок 200 сантиметри, доаѓа во Скопје со договор на една година, со можност за продолжување на уште една.

Тој ќе биде првиот ракометар од Африка што ќе игра за „црвено-црниот“ тим. Вардар го пријави Гедбан за настап во ЛШ, и тој ќе биде дел од тимот на следните натпревари

Вардар викендов гостува во Франција кај Монпелје во рамките од првото коло на групната фаза од Лигата на шампионите.вз/см/ 19:38

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Се вљубил на прв поглед, му го дала бројот, а потоа му го украле телефонот

Британецот Ден Милингтон на Ибица запознал девојка...

Kолумбиjа затвори музеј на Пабло Ескобар

Колумбискиот град Меделин, во соработка со миграци...

Во Лас Вегас се отвора музеј на марихуаната

Музеј на марихуаната денеска ќе биде отворен во „г...

Ким Џонг-ун му подари два тона печурки на својот јужнокорејски колега

Лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун, му подари ...

Брус Гринвуд ќе глуми во продолжението на „Сјаење"

Холивудскиот ветеран Брус Гринвуд ќе има своја уло...