• A-
  • A
  • A+
вторник, 18 септември 2018, 

Шкендија го совлада Кожув и се пласираше во осминафиналето на Купот

Шкендија го совлада Кожув и се пласираше во осминафиналето на Купот

Гевгелија, 12 септември 2018 (МИА) - Фудбалерите на Шкендија со победа од 0:2 против Кожув во Гевгелија, успешно ја почнаа одбраната на пехарот во Купот на Македонија.

Актуелниот македонски шампион рутински се пласираше во осминафиналето. Бесарт Ибраими во 13-та минута донесе водство од 0:1, а само 15 минути подоцна Омар Имери ги постави конечните 0:2.

Натпреварот меѓу Кожув и Шкендија двапати беше одложен поради обврските на тетовскиот клуб во европските натпреварувања и репрезентативните обврски изминатава недела. дб/ев/19:07

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ