• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Денот на трудот 1 Мај неработен за сите граѓани

Денот на трудот 1 Мај неработен за сите граѓани

Скопје, 24 април 2018 (МИА) - Денот на трудот 1 Мај 2018 година (вторник) е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството за  труд и социјална политика на сите граѓани во Република Македонија им го честита  Денот на трудот. сст/скс/10:51

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ