Светски ден за безбедност и здравје при работа

Светски ден за безбедност и здравје при работа

Скопје, 26 април 2018 (МИА) - По повод Светскиот ден за безбедност и здравје при работа денеска во Скопје ќе се одржи настан насловен „Безбедна и здрава генерација“.

На настанот на кој ќе се обрати министерката за труд и социјална политика Мила Царовска е во организација на Националниот совет за безбедност и здравје при работа, под покровителство на МТСП. сст/скс/07:52

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Тинејџерка преживеала 49 дена на отворено море пиејќи цедена морска вода

Индонезиска тинејџерка минала 49 дена на отворено ...

Олег Сенцов стана почесен граѓанин на Париз

Украинскиот филмски режисер осуден на 20 години за...

Британски математичар тврди дека пронашол решение за проблем стар 160 години

Еден од најистакнатите британски математичари, Мај...

Познатиот професионален убиец на ТВ-екраните стана модна икона

Ѕвездата од новата ТВ-серија „Убиствената Ив“, ист...

Премиерката на Нов Зеланд и нејзиното бебе - хит во ОН

Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, која ов...