Царовска во посета на адаптираната градинка во ООУ ,,Рампо Левката’’ во Прилеп

Царовска во посета на адаптираната градинка во ООУ ,,Рампо Левката’’ во Прилеп

Скопје, 9 мај 2018 (МИА) - Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска и градоначалникот на општина Прилеп, Илија Јованоски денеска ќе го посетат новиот наменски адаптиран простор за детска градинка во ООУ ,,Рампо Левката’’ во Прилеп.

Во адаптираната градинка, како што велат од МТСП, ќе бидат згрижени 100 деца од предучилишна возраст. дма/са/07:36

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Олег Сенцов стана почесен граѓанин на Париз

Украинскиот филмски режисер осуден на 20 години за...

Британски математичар тврди дека пронашол решение за проблем стар 160 години

Еден од најистакнатите британски математичари, Мај...

Познатиот професионален убиец на ТВ-екраните стана модна икона

Ѕвездата од новата ТВ-серија „Убиствената Ив“, ист...

Премиерката на Нов Зеланд и нејзиното бебе - хит во ОН

Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, која ов...

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...