Духовден неработен ден за граѓаните од православна вероисповед

Духовден неработен ден за граѓаните од православна вероисповед

Скопје, 18 мај 2018 (МИА) - Министерството за труд и социјална политика денеска соошти дека 25 мај - Духовден е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед. 

Духовден е прогласен за неработен ден согласно Законот за празници на Република Македонија. бак/скс/14:03

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...