• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Првиот ден на Рамазан Бајрам, 15 јуни, неработен за сите граѓани на Македонија

Првиот ден на Рамазан Бајрам, 15 јуни, неработен за сите граѓани на Македонија

Скопје, 8 јуни 2018 (МИА) - Министерството за труд и социјална политика соопштува дека, согласно Законот за празниците, 15 јуни 2018 година (петок), првиот ден на Рамазан Бајрам, е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

Министерството за труд и социјална политика на граѓаните од муслиманска вероисповед им го честита Рамазан Бајрам.сст/са/12:47

###

  

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ