• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Отворање мали групни домови во Скопје

Отворање мали групни домови во Скопје

Скопје, 27 јули 2018 (МИА) - Во Скопје денеска ќе бидат отворени малите групни домови за децата од Јавната установа „25 Мај“.

Отворањето официјално ќе се одбележи во групниот дом во населба Влае на улицата „Иван Цанкар“ број 115, зад бензинската на Макпетрол, по пешачкиот мост.

Ќе присуствуваат министерката за труд и социјална политика Мила Царовска, претставникот на канцеларијата на УНИЦЕФ Бенџамин Перкс, како и претставници од партнерски институции и граѓански организации. мч/са/07:40

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ