• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Денот на Републиката, 2 август неработен за сите граѓани

Денот на Републиката, 2 август неработен за сите граѓани

Скопје, 27 јули 2018 (МИА) Денот на Републиката, 2 август (четврток) е неработен за сите граѓани во Македонија. 

Истовремено, Министерството за труд и социјална политика на сите граѓани на Република Македонија им го честита Денот на Републиката. дма/сд/08:52

###

                                                        

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ