• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Промоција на кампањата „На секое дете му треба семејство“ во Битола

Промоција на кампањата „На секое дете му треба семејство“ во Битола

Скопје, 30 јули 2018 (МИА) - На плоштадот Магнолија во Битола, министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска и претставникот на канцеларијата на УНИЦЕФ, Бенџамин Перкс вечер ќе присуствуваат на настан кој е дел од националната кампања „На секое дете му треба семејство“.

Како што информираат од МТСП, Царовска и Перкс ќе се сретнат со згрижувачки семејства од битолско и со градоначалничката на Битола, Наташа Петровска.

Националната кампања е заеднички организирана од Министерството за труд и социјална политика и УНИЦЕФ. сст/са/14:58

###

 

 

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ