• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Царовска во посета на текстилната фабрика „Голден Текст“ во Кочани

Царовска во посета на текстилната фабрика „Голден Текст“ во Кочани

Кочани, 1 август 2018 (МИА) - Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска денеска ќе ја посети текстилната фабрика „Голден Текст“ во Кочани.

Целта на посетата, како што соопшти Министерството, е да ги запознае вработените и менаџментот на фабриката со најновите мерки од државата за раст на платите, предвидени со изгласаните измени и дополнувања на Законот за минимална плата. дма/са/07:40

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ