• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Првиот ден на Курбан Бајрам, 21 август, неработен за граѓаните од муслиманската вероисповед

Првиот ден на Курбан Бајрам, 21 август, неработен за граѓаните од муслиманската вероисповед

Скопје, 14 август 2018 (МИА) - Првиот ден на Курбан Бајрам, 21 август (вторник), е неработен за граѓаните од муслиманската вероисповед во Република Македонија согласно Законот за празниците на РМ, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Министерството на граѓаните од муслиманската вероисповед во Република Македонија им го честита празникот Курбан Бајрам. нд/са/12:05

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...