Царовска ќе реферира за оперативниот план за вработување и гаранцијата за млади

Царовска ќе реферира за оперативниот план за вработување и гаранцијата за млади

Скопје, 19 август 2018 (МИА) - Резултатите од спроведувањето на Оперативниот план за вработување и пилот програмата Гаранција за млади ќе бидат презентирани денеска на прес-конференција во Владата.

Како што соопштија од владината прес-служба, за реализацијата на оперативниот план и пилот програмата ќе зборуваат министерката за труд и социјална политика Мила Царовска и директорката на Агенцијата за вработување на Република Македонија, Билјана Јовановска. вг/нд/08:11

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ