• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Голема Богородица - 28 август, неработен ден за граѓаните од православна вероисповед

Голема Богородица - 28 август, неработен ден за граѓаните од православна вероисповед

Скопје, 21 август 2018 (МИА) - Успение на Пресвета Богородица - Голема Богородица, 28 август (вторник), е неработен ден за граѓаните од православна верисповед во Република Македонија, соопшти денеска Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството им го честитаат празникот на граѓаните од православна верисповед во Република Македонија. сст/вј/16:56

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ