Конституирање национално Координативно тело за примена на Конвенцијата на ОН за правата на лицата со попреченост

Конституирање национално Координативно тело за примена на Конвенцијата на ОН за правата на лицата со попреченост

Скопје, 22 август 2018 (МИА) -  Во Владата на РМ денеска ќе се одржи конститутивна седница на Националното координативно тело за имплементација на Конвенцијата на Обединетите нации за правата на лицата со попреченост во Република Македонија. 

На седницата, како што информира владината прес-служба, ќе биде презентирана целта на Националното координативно тело, ќе биде претставен составот и членовите на телото и ќе се отвори расправа во врска со оваа тема. сст/са/10:40

###

 

 

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ