• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Градинката во Кичево доби еко-апарати за прочистување на воздухот

Градинката во Кичево доби еко-апарати за прочистување на воздухот

Кичево, 27 август 2018 (МИА) - Градинката „Олга Мицеска“ во Кичево доби донација еко-апарати за нови еко-апарати кои ќе ги редуцираат штетните честички во установата.
 
Директорот на градинката Садик Ахмети вели дека апаратите се донација од Министерството за животна средина и просторно планирање и оти со нив ќе се овозможи децата да престојат во чиста еколошка средина што позитивно ќе влијае на нивното здравје.
 
Наскоро, во соатав на градинката „Олга Мицеска " се очекува да влезе и новоизградената градинка во североисточниот дел на градот. Нејзината изградба беше помогната со донација на средства од турската невладина организација "Тика“. рф/сст/15:55

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ