• A-
  • A
  • A+
понеделник, 28 мај 2018, 

Групно венчавање во Пресвета Богородица

Групно венчавање во Пресвета Богородица

Скопје, 28 октомври 2917 (МИА) - Во храмот Рождество на Пресвета Богородица во Скопје утре ќе биде одржано групно венчавање на православни верници кои од разни причини не се венчани во црква, а се во граѓански брак.

Сите верници кои имаат желба, а досега немале можност да се венчаат во црква, можат да се пријават во самиот храм кај парохиските свештеници или на телефонскиот број 02 3227-165.

Сите брачни двојки кои ќе се венчаат ќе добијат осветена икона од Пресвета Богородица, а за највозрасниот брачен пар ќе има посебен подарок, информираат од Скопската епархија на МПЦ-ОА.гв/са/08:32

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ