• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Поглаварите на верските заедници на прием кај г.г. Стефан

Поглаварите на верските заедници на прием кај г.г. Стефан

Скопје, 11 април 2018 (МИА) - Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан денеска по повод Велигденските празници ќе приреди празничен прием за поглаварите и претставниците на петте верски заедници застапени во Уставот на Република Македонија.

Приемот ќе се одржи во 14 часот во Архиепископската резиденција, а најавено е присуство и на директорот на Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи. бак/са/10:41

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.