• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 30 март 2018 (МИА) - Денеска е петок, 30 март 2018 година, 89-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 276 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 22 минути, а ќе зајде во 18 часот и 55 минути.

Денов трае 12 часа и 33 минути.

Месечината, која е во фаза на прва четвртина, ќе изгрее во 17 часот и 50 минути, а ќе зајде во 6 часот.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ