Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 31 март 2018 (МИА) - Денеска е сабота, 31 март 2018 година, 90-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 275 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 21 минута, а ќе зајде во 18 часот и 56 минути.

Денов трае 12 часа и 35 минути.

Месечината, која е во фаза на полна Месечина, ќе изгрее во 18 часот и 58 минути, а ќе зајде во 6 часот и 32 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Британски математичар тврди дека пронашол решение за проблем стар 160 години

Еден од најистакнатите британски математичари, Мај...

Познатиот професионален убиец на ТВ екраните стана модна икона

Ѕвездата од новата ТВ серија „Убиствената Ив“, ист...

Премиерката на Нов Зеланд и нејзиното бебе - хит во ОН

Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, која ов...

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...