• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 3 април 2018 (МИА) - Денеска е вторник, 3 април 2018 година, 93-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 272 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 15 минути, а ќе зајде во 19 часот.

Денов трае 12 часа и 45 минути.

Месечината, која е во фаза на полна Месечина, ќе изгрее во 22 часот и 11 минути, а ќе зајде во 8 часот и 6 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ