Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 4 април 2018 (МИА) - Денеска е среда, 4 април 2018 година, 94-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 271 ден. 

Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 14 минути, а ќе зајде во 19 часот и 1 минута.

Денов трае 12 часа и 47 минути.

Месечината, која е во фаза на полна Месечина, ќе изгрее во 23 часот и 11 минути, а ќе зајде во 8 часот и 40 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Почина уште еден актер од серијата „Синови на анархијата“, втор во три месеци

Глумецот Пол Џон Васкез, кој е познат по улогата в...

Вили на Босфорот се продаваат за цени и до 100 милиони долари

Шеесет луксузни вили на Босфорот, т.е. во Истанбул...

Со масло за јадење бркале зли духови од музеј

Суд во Атина осуди две бугарски државјанки на чети...

Меган Маркл во живанши-тоалета од 2.510 фунти

На традиционалната средба со припадници на маорска...

Ѕвездата од „Бубалици“ во уште една хумористична хит-серија

Еден од главните актери во комедијата „Бубалици“, ...