• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 5 април 2018 (МИА) - Денеска е четврток, 5 април 2018 година, 95-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 270 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 12 минути, а ќе зајде во 19 часот и 2 минути.

Денов трае 12 часа и 50 минути.

Месечината, која е во фаза на полна Месечина, нема да изгрее ова деноноќие, а ќе зајде во 9 часот и 18 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ