• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 10 април 2018 (МИА) - Денеска е вторник, 10 април 2018 година, 100-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 265 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 4 минути, а ќе зајде во 19 часот и 7 минути.

Денов трае 13 часа и 3 минути.

Месечината, која е во фаза на последна четвртина, ќе изгрее во 3 часот и 13 минути, а ќе зајде во 13 часот и 22 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ