Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 8 април 2018 (МИА) - Денеска е недела, 8 април 2018 година, 98-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 267 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 7 минути, а ќе зајде во 19 часот и 5 минути.

Денов трае 12 часа и 58 минути.

Месечината, која е во фаза на последна четвртина, ќе изгрее во 1 часот и 49 минути, а ќе зајде во 11 часот и 33 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ