Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 6 април 2018 (МИА) - Денеска е петок, 6 април 2018 година, 96-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 269 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 10 минути, а ќе зајде во 19 часот и 3 минути.

Денов трае 12 часа и 53 минути.

Месечината, која е во фаза на полна Месечина, ќе изгрее 8 минути по полноќ, а ќе зајде во 9 часот и 59 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...