• A-
  • A
  • A+
вторник, 18 септември 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 11 април 2018 (МИА) - Денеска е среда, 11 април 2018 година, 101-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 264 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 2 минути, а ќе зајде во 19 часот и 8 минути.

Денов трае 13 часа и 6 минути.

Месечината, која е во фаза на последна четвртина, ќе изгрее во 3 часот и 49 минути, а ќе зајде во 14 часот и 21 минута.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ