Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 12 април 2018 (МИА) - Денеска е четврток, 12 април 2018 година, 102-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 263 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот, а ќе зајде во 19 часот и 10 минути.

Денов трае 13 часа и 10 минути.

Месечината, која е во фаза на последна четвртина, ќе изгрее во 4 часот и 22 минути, а ќе зајде во 15 часот и 22 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ