• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 15 април 2018 (МИА) - Денеска е недела, 15 април 2018 година, 105-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 260 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 55 минути, а ќе зајде во 19 часот и 13 минути.

Денов трае 13 часа и 18 минути.

Месечината, која е во фаза на последна четвртина, ќе изгрее во 5 часот и 53 минути, а ќе зајде во 18 часот и 35 минути.

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ