• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 18 април 2018 (МИА) - Денеска е среда, 18 април 2018 година, 108-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 257 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 51 минута, а ќе зајде во 19 часот и 16 минути.

Денов трае 13 часа и 25 минути.

Месечината, која е во фаза на млада Месечина, ќе изгрее во 7 часот и 35 минути, а ќе зајде во 22 часот и 2 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ