Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 19 април 2018 (МИА) - Денеска е четврток, 19 април 2018 година, 109-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 256 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 49 минути, а ќе зајде во 19 часот и 17 минути.

Денов трае 13 часа и 28 минути.

Месечината, која е во фаза на млада Месечина, ќе изгрее во 8 часот и 18 минути, а ќе зајде во 23 часот и 10 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Тинејџерка преживеала 49 дена на отворено море пиејќи цедена морска вода

Индонезиска тинејџерка минала 49 дена на отворено ...

Олег Сенцов стана почесен граѓанин на Париз

Украинскиот филмски режисер осуден на 20 години за...

Британски математичар тврди дека пронашол решение за проблем стар 160 години

Еден од најистакнатите британски математичари, Мај...

Познатиот професионален убиец на ТВ-екраните стана модна икона

Ѕвездата од новата ТВ-серија „Убиствената Ив“, ист...

Премиерката на Нов Зеланд и нејзиното бебе - хит во ОН

Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, која ов...