• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 21 април 2018 (МИА) - Денеска е сабота, 21 април 2018 година, 111-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 254 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 46 минути, а ќе зајде во 19 часот и 19 минути.

Денов трае 13 часа и 33 минути.

Месечината, која е во фаза на млада Месечина, ќе изгрее во 10 часот и 4 минути, а ќе зајде 14 минути по полноќ.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ