Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 23 април 2018 (МИА) - Денеска е понеделник, 23 април 2018 година, 113-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 252 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 43 минути, а ќе зајде во 19 часот и 22 минути.

Денов трае 13 часа и 39 минути.

Месечината, која е во фаза на прва четвртина, ќе изгрее во 12 часот и 12 минути, а ќе зајде во 2 часот и 4 минути.

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ