• A-
  • A
  • A+
вторник, 18 септември 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 25 април 2018 (МИА) - Денеска е среда, 25 април 2018 година, 115-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 250 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 40 минути, а ќе зајде во 19 часот и 24 минути.

Денов трае 13 часа и 44 минути.

Месечината, која е во фаза на прва четвртина, ќе изгрее во 14 часот и 29 минути, а ќе зајде во 3 часот и 27 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ