• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 26 април 2018 (МИА) - Денеска е четврток, 26 април 2018 година, 116-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 249 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 39 минути, а ќе зајде во 19 часот и 25 минути.

Денов трае 13 часа и 46 минути.

Месечината, која е во фаза на прва четвртина, ќе изгрее во 15 часот и 37 минути, а ќе зајде во 4 часот и 1 минута.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...

Мајкл Џордан донираше два милиона долари за Северна Каролина

Поранешната НБА ѕвезда Мајкл Џордан донираше два м...

Најбогатиот фудбалер во светот игра за резервите на Лестер

Фудбалот е шанса за огромно мнозинство на човештво...

Берт Рејнолдс и оставил се на својата внука

Актерот Берт Рејнолдс, кој неодамна почина во Флор...