• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 27 април 2018 (МИА) - Денеска е петок, 27 април 2018 година, 117-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 248 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 37 минути, а ќе зајде во 19 часот и 26 минути.

Денов трае 13 часа и 49 минути.

Месечината, која е во фаза на прва четвртина, ќе изгрее во 16 часот и 43 минути, а ќе зајде во 4 часот и 33 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ