Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 30 април 2018 (МИА) - Денеска е понеделник, 30 април 2018 година, 120-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 245 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 33 минути, а ќе зајде во 19 часот и 29 минути.

Денов трае 13 часа и 56 минути.

Месечината, која е во фаза на полна Месечина, ќе изгрее во 19 часот и 57 минути, а ќе зајде во 6 часот и 4 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ