• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 4 мај 2018 (МИА) - Денеска е петок, 4 мај 2018 година, 124-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 241 ден. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 27 минути, а ќе зајде во 19 часот и 34 минути.

Денов трае 14 часа и 7 минути.

Месечината, која е во фаза на полна Месечина, ќе изгрее во 23 часот и 43 минути, а ќе зајде во 8 часот и 36 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ