• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 6 мај 2018 (МИА) - Денеска е недела, 6 мај 2018 година, 126-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 239 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 25 минути, а ќе зајде во 19 часот и 36 минути.

Денов трае 14 часа и 11 минути.

Месечината, која е во фаза на полна Месечина, ќе изгрее 29 минути по полноќ, а ќе зајде во 10 часот и 15 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ