• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 9 мај 2018 (МИА) - Денеска е среда, 9 мај 2018 година, 129-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 236 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 21 минута, а ќе зајде во 19 часот и 39 минути.

Денов трае 14 часа и 18 минути.

Месечината, која е во фаза на последна четвртина, ќе изгрее во 2 часот и 21 минута, а ќе зајде во 13 часот и 6 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Се вљубил на прв поглед, му го дала бројот, а потоа му го украле телефонот

Британецот Ден Милингтон на Ибица запознал девојка...

Kолумбиjа затвори музеј на Пабло Ескобар

Колумбискиот град Меделин, во соработка со миграци...

Во Лас Вегас се отвора музеј на марихуаната

Музеј на марихуаната денеска ќе биде отворен во „г...

Ким Џонг-ун му подари два тона печурки на својот јужнокорејски колега

Лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун, му подари ...

Брус Гринвуд ќе глуми во продолжението на „Сјаење"

Холивудскиот ветеран Брус Гринвуд ќе има своја уло...