Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 10 мај 2018 (МИА) - Денеска е четврток, 10 мај 2018 година, 130-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 235 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 20 минути, а ќе зајде во 19 часот и 40 минути.

Денов трае 14 часа и 20 минути.

Месечината, која е во фаза на последна четвртина, ќе изгрее во 2 часот и 53 минути, а ќе зајде во 14 часот и 7 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ