• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 11 мај 2018 (МИА) - Денеска е петок, 11 мај 2018 година, 131-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 234 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 19 минути, а ќе зајде во 19 часот и 41 минута.

Денов трае 14 часа и 22 минути.

Месечината, која е во фаза на последна четвртина, ќе изгрее во 3 часот и 22 минути, а ќе зајде во 15 часот и 10 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ