Астрономски календар - 14 мај

Астрономски календар - 14 мај

Скопје, 14 мај 2018 (МИА) - Денеска е понеделник, 14 мај 2018 година, 134-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 231 ден. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 16 минути, а ќе зајде во 19 часот и 44 минути.

Денов трае 14 часа и 28 минути.

Месечината, која е во фаза на последна четвртина, ќе изгрее во 4 часот и 54 минути, а ќе зајде во 18 часот и 32 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ