• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 16 мај 2018 (МИА) - Денеска е среда, 16 мај 2018 година, 136-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 229 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 14 минути, а ќе зајде во 19 часот и 46 минути.

Денов трае 14 часа и 32 минути.

Месечината, која е во фаза на млада Месечина, ќе изгрее во 6 часот и 11 минути, а ќе зајде во 20 часот и 55 минути.

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ