Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 18 мај 2018 (МИА) - Денеска е петок, 18 мај 2018 година, 138-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 227 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 12 минути, а ќе зајде во 19 часот и 48 минути.

Денов трае 14 часа и 36 минути.

Месечината, која е во фаза на млада Месечина, ќе изгрее во 7 часот и 53 минути, а ќе зајде во 23 часот и 6 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ